Akreditasyon ve Sertifikalar


Yükseköğretim Kurulu tarafından düzenlenen ‘Engelsiz Erişim Ödülleri’nde Üniversitemiz Kutlubey Yerleşkesi ve burada yer alan Edebiyat, Eğitim, Fen, İslami İlimler, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım ile Spor Bilimleri Fakültelerinin engelli öğrencilerin eğitim-öğretim ile sosyal ve kültürel faaliyetleri için uygun şartlarda oluşturulduğu tescillendi.

Üniversitemizde Yükseköğretim Kalite Kurulunun (YÖKAK) 2019 yılı Kurumsal Dış Değerlendirme Programı çerçevesinde gerçekleştirdiği saha ziyaretleri başarıyla tamamlandı.

Meslek Yüksekokulu Yat Kaptanlığı, Sınırlı Vardiya Zabitliği ile Gemiadamı Uzmanlığı eğitimleri verme konusunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yetkilendirildi.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği lisans programları, Öğretmenlik Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından akredite edildi.

İslami İlimler Fakültesi TS_EN_ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistem Belgelendirme yönünde yapılan kontrollerde başarılı olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası aldı.