Yurt İmkanları

Yurtlar
Öğrencilerimiz Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlardan yararlanmaktadır. Bartın’da iki kız ve iki erkek öğrenci yurdu olmak üzere 4 KYK yurdu bulunmaktadır.

Ayrıca Kutlubey Yerleşkesi içerisinde bin kişilik bir yurt yapımı daha devam etmektedir. Bartın, yurt ve öğrenci evleri açısından öğrenci dostu bir şehir olarak öne çıkmaktadır.Kız Yurdu:
Ağdacı Yerleşkesi’nde bulunan bin 100 kişilik kapasiteye sahip yurtta sosyal tesis, yemekhane ve konferans salonunun yanı sıra internet kafe, sinema ve oyun salonu gibi sosyal mekânlar da bulunmaktadır.Hacı İbrahim Paşa Kız Yurdu:
Şehir merkezine araçla 15 dakika, Ağdacı Yerleşkesi’ne 20 dakika ve Kutlubey Yerleşkesi’ne 5 dakika uzaklıkta olan Hacı İbrahim Paşa Kız Yurdu 2 bin 500 kişilik kapasiteye sahiptir.Çeşm-i Cihan Erkek Yurdu:
Şehir merkezine araçla 10 dakika, Kutlubey Yerleşkesi’ne ise 5 dakika uzaklıkta olan Çeşm-i Cihan Erkek Öğrenci Yurdu 664 kişilik kapasiteye sahiptir.Mehmet Rıfat Efendi Erkek Yurdu:
Şehir merkezine araçla 5 dakika, Ağdacı Yerleşkesi’ne ise 20 dakika uzaklıkta olan Mehmet Rıfat Efendi Erkek Yurdu 3 bin kişilik kapasiteye sahiptir.