Neden Bartın Üniversitesi ?

Sevgili Gençler,

Türkiye’nin genç üniversitelerinden biri olmasına rağmen kısa zamanda kendini geliştirerek saygın bir noktaya gelen Bartın Üniversitesi geleceğiniz için iyi bir başlangıç olacaktır. Gururla vurgulamak isteriz ki, Bartın Üniversitesi akademik kadrosuyla donanımlı bireyler yetiştirerek, öğrencilerine bilimsel, kültürel ve sosyal alanlarda ayrıcalıklı imkânlar sunmaktadır. Sizin de bireyi olacağınıza inandığımız Üniversitemiz, evrensel değerler doğrultusunda, öğrencisini merkeze alan bir yapıyla hedeflerinize ulaşmak için gayret göstermektedir.

Sizler hayatınızın dönüm noktasında vereceğiniz kararla hem iyi bir üniversitede öğrenim görürken aynı zamanda hayatınızın en güzel günlerini tarihi, kültürel yapısı ve muhteşem doğasıyla ülkemizin nadide şehirlerinden biri olan Bartın’da geçirmiş olacaksınız.

Uzun ve zorlu bir sınav maratonunun ardından yapacağınız tercihle geleceğinizi inşa edeceksiniz. Unutmayınız ki, Bartın Üniversitesi öğrenim gördüğünüz yıllar boyunca öğretim kadrosuyla hedeflerinize ulaşmanız için hep yanınızda olacağı gibi mezuniyet sonrasında da sizleri yalnız bırakmayacaktır.

Gelecek yaşamınızı belirlemede atacağınız bu önemli adımda sizleri Bartın Üniversitesi’nin öğrencisi ve ailemizin bir üyesi olarak görmekten memnuniyet duyacağımızı belirtir, en içten duygularla başarılar dileriz.      

 

Bartın Üniversitesi;

  • Bulunduğu kent ile birlikte yaşayarak, şehrin olanaklarından yararlanan, kendi olanak ve imkânlarını da bulunduğu kente sunarak gelişimine katkıda bulunan bir kent üniversitesidir.
  • Deneyimli akademik kadrosu öğrencileriyle sürekli iletişim halinde olarak onların gelişimine olabildiğince katkıda bulunan, öğrencilerinin kariyer planlamasında yardımcı olan bir yapıya sahiptir.
  •  Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenim-Erasmus programında yer alarak 11 Avrupa Birliği ülkesinden 26 üniversiteyle ikili anlaşmalar yaparak, öğrencilerine yurt dışı öğrenimlerinde ve staj olanaklarında fırsatlar sunmaktadır.
  • Öğrencileri, “Çift Anadal” uygulaması ile kendi fakültelerinin yanı sıra başka fakültelerden de ders alarak ikinci bir lisans diplomasına sahip olabilmektedir.
  • Öğrencileri, “Yan Dal” uygulaması ile kendi lisans programlarına ek olarak başka bir programa daha kaydolup ilgili sertifikalara sahip olabilmektedir.
  • Akademik personelin çalışmalarını yürütmesi ve öğrencilerinin uygulamalı eğitim alması amacıyla birçok laboratuvar ve atölyede faaliyetlerini sürdürmektedir. 
  •  Eğitim ve öğrenim süreçlerinde son teknoloji ders içerikleriyle öğrencilerinin iş hayatına atılmadan önce ciddi tecrübeler edinmesinde yardımcı olmaktadır.
  • Öğrencilerinin başarılı olabilmeleri için onların psikolojik anlamda rahat ve sağlıklı olmaları gerektiğinin farkında olarak danışmanlık hizmetleri vermektedir. Öğrencilerin gelecek kaygıları, özgüven sorunları, beceri ve yeteneklerini keşfetme, yaşadıkları ortam ve bulundukları çevreyi çeşitli yönleriyle tanımalarında yardımcı olmaktadır. 
  • Sağladığı geniş sosyal imkânlarla ve yeşil kampüsüyle öğrencilerin ilgi alanlarına göre ders dışındaki zamanlarını etkin bir şekilde kullanılmasına imkân tanımaktadır. Öğrenciler üniversite bünyesinde düzenlenen çok sayıda etkinlikte kişisel becerilerini sergileme ve sosyal ilişkilerini geliştirmektedir.  

 

Bizi Takip Edin
facebook