Yurtdışı Olanakları


Değerli aday öğrencilerimiz,

Bartın Üniversitesi, size yeni ufuklar kazandırmaya yardımcı olacak, yeni ülkeler ve insanlarla tanışmanızı ve özgüveni olan bireyler olarak iş hayatına atılmanızı sağlayacak uluslararası hareketlilik projelerini bünyesinde barındıran bir üniversitedir.

Kurulduğu yıldan itibaren öğrencilerine yurtdışı eğitim imkânları sunan üniversitemizin 3 farklı kıtada bulunan 70’yi aşkın üniversite ile Erasmus ve Mevlana anlaşması bulunmaktadır. Bu anlaşmalar sayesinde öğrencilerimiz, Avrupa Birliği Program ülkelerinde Erasmus hareketlilik projeleri ile her eğitim kademesi için 12 aya kadar eğitim alma veya staj görme imkânına da sahiptir.

Anlaşmalarımız kapsamında eğitimini belli bir süre yurtdışındaki üniversitelerde sürdüren öğrencilerimiz üniversitemize geri döndüklerinde, yurtdışında aldıkları ve başarılı oldukları tüm derslerini üniversitemizde saydırabilmektedir.

Bu hareketliliklerden yararlanacak olan öğrencilerimizi hibe desteğinden yararlandırmaktayız ve hareketlilik süresini kapsayacak şekilde hibe desteği veriyoruz.

Üniversitemizce bu yıl kurulan Uluslararası Öğrenci ve Yurtdışı Eğitim Koordinatörlüğümüz (International Student Office) üniversitemize gelen uluslararası öğrencilere hizmet etmenin yanı sıra eğitimlerine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimize de rehberlik hizmeti sunmaktayız.

Bartın Üniversitesi tercihini yaptığınız andan itibaren yurtdışı kariyer planlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.


Bizi Takip Edin
facebook