Öğrencilerimizin Gözünden Bartın Üniversitesi


Sema Kayadeleren (Peyzaj Mimarlığı Mezunu)

Bartın Üniversitesi bana eğitim aldığım 4 yıl boyunca eşsiz deneyimler yaşattı. Yeşilin ve mavinin her rengine şahit olduğum bu şehirde iyi bir eğitim alarak bu sene mezun oldum. Bölüm hocalarımın engin tecrübeleri sayesinde hem teorik anlamda hem de pratik anlamda iş hayatına hazırım. Kafamda soru işaretleriyle geldiğim bu şehirden mutlu bir şekilde ayrılıyorum.

Handan Yılmaz (BESYO Mezunu)

Bartın Üniversitesi’ne adım attığım ilk andan itibaren ne kadar doğru bir karar verdiğimin farkına vardım. Çünkü seçtiğim bölüm ve üniversitemizin spora bakış açısı birbiriyle tam olarak örtüşüyordu. Şunu diyebilirim ki ulusal ve uluslararası müsabakalarda büyük başarılara imza atan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz, bu alanda kariyer yapmak isteyenler için harika bir seçim olacaktır. Üniversitemizin spora vermiş olduğu destek sayesinde eminim ki her geçen yıl sportif anlamda başarılarına bir yenisini ekleyecektir.

Kübra Karadere (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik 3. Sınıf)

Üniversitem ve Bartın için gözüme çarpan ilk şey sanırım ikisinin de samimi bir yapıya sahip olmasıdır. Hem Üniversitemizdeki hocalar hem de Bartın halkı öğrenciye karşı oldukça yardımseverdir. Korku duyduğum konaklama meselesini geldiğim ilk gün hallettim ve eğitimime içim rahat olarak başladım. Henüz 3’üncü sınıfa geçmeme rağmen hocalarımın destekleri sayesinde birçok bilimsel konferansa yazılarımla katıldım ve katılmaya devam ediyorum.

Ahmet Oğuz Yeloğlu (MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Mezunu)

Bartın Üniversitesi’nden bu sene mezun oldum. Eğitim gördüğüm süre boyunca hocalarımız grafik tasarım, fotoğrafçılık ve video montaj konularından en az birini öğrenmemiz için büyük çaba sarf ettiler. İlk zamanlarda bu tür şeyler bana uzakmış gibi gelse de öğrendikçe bölümüm için faydalarının farkına vardım. Böyle bir donanımla mezun olmak benim büyük bir artı.

Faruk Çelik (İnşaat Mühendisliği 4. Sınıf )

Bir mühendislik öğrencisinin en büyük arzusu üniversitenin laboratuvarlarını özgürce kullanabilmektedir. Bu laboratuvarlarda geçirdiğimiz süre ve edindiğimiz deneyimler bizi geleceğe hazır hale getirmektedir. Bunun farkında olan Üniversitemiz bizler için laboratuvarların kapısını her zaman açık tutmuştur ve tutmaya devam etmektedir. Üniversitemiz kitaplardan öğrendiklerimizi laboratuvar ortamında kendimiz de uygulayarak, hem teoriyi hem de pratiği bir arada öğrenmemizi sağlıyor.

Gizem Tıngır (Yaşlı Bakımı Programı)

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun bizlere tanığı imkân ve hocalarımızın sıcak tutumları eğitim gördüğüm süre boyunca hiçbir zaman eksik olmadı. Bartın şehri ve Bartın Üniversitesi’nin uyumu sayesinde aldığım eğitimi sürekli uygulama şansı buldum. Şunu söyleyebilirim ki artık Bartın Üniversitesi benim için sadece bir üniversite değil aynı zamanda ikinci ailemdir.

Ahmet Abalı (Yüksek Lisans Öğrencisi)

Bartın Üniversitesi belki de akademik kadroya erişim anlamında en başarılı üniversitelerden birisidir. İlk başlarda yaşanan alışma sürecinden sonra ne bu şehri ne de bu üniversiteyi arkanızda bırakamazsanız. Dinamik akademik kadro ve günden güne artan üniversite-şehir işbirliğini görmem beni bir akademisyen adayı olarak mutlu ediyor. 6 yılını burada geçirmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki Bartın Üniversitesi ve Bartın şehri her ihtiyaca cevap verebilecek seviyededir.


Bizi Takip Edin
facebook